Pozwól sobie na: przebywanie w dobrze zorganizowanej przestrzeni biurowej

Stylowa siłownia ze wspaniałym widokiem
30 maja 2019
Pozwól sobie na: dobrą inwestycję w hotel, który zaskoczy gości rozmachem
21 stycznia 2020

W zależności do jakiego raportu zajrzymy, wartości godzinowe tego ile czasu spędzamy w pracy będą się nieco różnić, podsumowanie będzie się jednak powtarzać. W Polsce pracujemy długo, około 45godzin tygodniowo, co eskaluje się do około 1800 godzin rocznie. Duża część zawodów wymaga, aby swoje działania wykonywać w biurze, choćby częściowo. Nie jest też wielką tajemnicą, że otoczenie w jakim się znajdujemy wpływa na naszą kreatywność, możliwość skupienia uwagi i co za tym idzie wyniki przedsiębiorstwa. Należy też sobie jasno powiedzieć, że nawet w czasie kiedy działania online są tak istotne pod kątem opiniotwórczym, biuro to wizytówka firmy.

Projekt wnętrza biura

Niezależnie czy zakładasz właśnie firmę, czy też od lat uważasz się za starego wyjadacza w branży – profesjonalizm to jedno z najważniejszych dla ciebie słów. Również w aranżacji wnętrza biurowego warto postawić na kompleksową realizację, nie bać się ciekawych rozwiązań i stosowania najnowszej technologii. Każda dobrze zrealizowana inwestycja to wynik wieloetapowego procesu projektowo- wykonawczego, najlepiej więc oddać go w ręce specjalistów: architekta specjalizującego się w aranżacjach biurowych.

Jak wybrać funkcjonalności i wygląd wnętrza

Pracę nad projektem zawsze rozpoczynają się od rozmów z klientem i zapoznaniem się z jego wymaganiami. W przykładowo wybranej realizacji sali konferencyjnej, docelowy zespół, dla którego jest dedykowana nie jest zbyt liczny. Kameralność wnętrza zapewnia większy komfort i otwartość. Jeśli liczebność zespołu by się zwiększyła, sala ta zawsze może służyć członkom zarządu czy być używana na spotkaniach z klientem czy podczas rekrutacji. Wnętrze jest nowoczesne, mieści w sobie ponadczasową prostotę. Materiały jakie zostały wykorzystanie podkreślają solidność i trwałość. Klasyczne wnętrze doskonale prezentuje się przy użyciu wyróżnika, dobrze dobranego szczegółu. W tej aranżacji wnętrza biura jest to ogród naścienny. Może jest nieco mniejszy niż ten założony przez Patricka Blanc w Paryżu, ale na tak małej powierzchni spełnia swoją rolę. Towarzystwo roślin, ich zielony kolor, wycisza ludzkie zmysły. Z pewnością okaże się to przydatne podczas którejś z gorących dyskusji i negocjacji umów. Projektując powierzchnię biurową, jak również każdą inną, ważnych aspektów, o które odbiorca powinien się zatroszczyć często nie widać gołym okiem. W tak przeszklonym jak w powyższym przykładzie budynku, jest to dobór odpowiednich żaluzji czy rolet. Muszą one dostarczać optymalną ilość światła. Równie istotna jest tu klimatyzacja, nawilżanie powietrza, dogrzanie pomieszczenia w okresie zimowym.

Biuro, które jest częścią większego projektu architektonicznego, musi w swoim projekcie założyć kompatybilność i kompromis pomiędzy rozwiązaniami stosowanymi w całym budynku a tymi, które obejmą tylko nasze piętro.

Projekt a rodzaj biura

W zależności od tego czym zajmuje się firma, preferowany rozkład biura może być różny. Jest to raczej oczywistość, mimo tego warto podkreślić, że przejmując biuro po spółce, która działała w innej branży warto doinwestować w przeprojektowanie wnętrza. Przykładowo projekt biura turystycznego, nastawionego na eksponowanie ofert to przestrzeń mająca inne wymagania niż projekt biura rachunkowego, który raczej skupi się na pracy własnej każdego z pracowników i strefie dla obsługi klienta. Jeśli chcemy być widziani jako profesjonaliści, a już szczególnie jeśli zależy nam na klientach dysponujących większymi środkami – musimy pokazać im poprzez aranżację naszego biura, że jesteśmy solidną firmą i możemy im zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Przebywający u nas kontrahenci tak samo jak pracownicy muszą czuć, że znajdują się we właściwym miejscu. Dlatego tak ważna jest konsultacja z architektem wnętrz, który jest na bieżąco z trendami, będzie w stanie doradzić środki, które podniosą wartość wizerunku firmy. Niejednokrotnie sam włoski spiek kwarcowy nie załatwi sprawy, nasza branża będzie potrzebowała ekspozycji danego typu sztuki, dobrania tkanin, czy zainstalowania odpowiedniego sprzętu.

Harmonia wnętrza

Projektując większą przestrzeń biurową należy przestrzegać zasady harmonijności wnętrz i ich wzajemnego dopasowania do siebie. Jeśli oprócz małej sali do spotkań, potrzebujemy również większej powierzchni o tej samej funkcjonalności, można zastosować wręcz te same środki, budując spójność. Te pozornie podobnie wyglądające aranżacje nowoczesnego biura będą różnić się rozwiązaniami technicznymi. Inaczej zaprojektowane zostanie oświetlenie, jeśli sala będzie miała być wykorzystywana do prezentacji z udziałem multimediów, dobrane zostanie różne nagłośnienie, aby zachować odpowiednią akustykę. Również rozmiary mebli, typy wykończeń mogą się różnić, nikt z
nas nie chciałby posiadać na przykład stolika, który nie ma odpowiedniego ujścia na okablowanie a w skrajnych przypadkach nie mieści potrzebnego nam sprzętu.

Budując wizerunek firmy ważny jest każdy detal, który przekłada się na postrzeganie i prestiż a co za tym idzie na realny zysk – dlatego warto powierzyć to profesjonalistom.