Nasze studio powstało w 2007 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy kilkadziesiąt mniejszych i większych projektów, prywatnych i komercyjnych. Celem naszej pracy jest chęć kreowania wnętrz kompleksowych, nowoczesnych i ponadczasowych, z indywidualnym charakterem i wyjątkową atmosferą. Wnętrz bogatych w oryginalne akcenty oraz pełnych swoistego klimatu.

Jako dyplomowani absolwenci Akademii Sztuk Pięknych szczególnie odnajdujemy się w zleceniach twórczo wymagających. Wychodzimy z założenia, iż tworzenie wnętrz ma być nie tylko wyzwaniem ale również barwną przygodą projektową. Dlatego pełnymi garściami czerpiemy inspiracje ze skarbnicy sztuki i otaczającego nas świata zarówno bliskiego jak i dalekiego.

Wsłuchując się w potrzeby klienta zależy nam zawsze na zrealizowaniu w pełni harmonijnego i kompletnego wnętrza. Dlatego nasza oferta nie ogranicza się jedynie do samego projektu lub wizualizacji ale sięga dalej czego dowodem są liczne fotografie zrealizowanych wnętrz, które można obejrzeć w naszym portfolio. Wiele z nich znalazło uznanie najważniejszych rodzimych czasopism wnętrzarskich o czym świadczą liczne publikacje. Są to przeważnie wnętrza nowoczesne o minimalnym natężeniu akcentów klasycznych. Jednakże pragniemy poinformować, że Aleksandra posiada w swym portfolio również projekty wnętrz stylizowanych.

Aleksandra Dębińska-Węgiełek Studiowała na na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz oraz na Fachhochschule Trier (politechnika w Trewirze - Niemcy). Dyplom uzyskała w roku 2006.

Specjalizacja Aleksandry to projektowanie wnętrz mieszkalnych Warszawa. Podejmuje się prowadzenia najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć wnętrzarskich. Poza projektowaniem zajmuje się prowadzeniem inwestycji oraz przeprowadza nadzory budowlane. Ponadto świetnie się odnajduje w stylizacji naszych wnętrz czyli wyszukiwaniu detali artystycznych ubogacających wykończone pomieszczenia. Aranżacja wnętrz Warszawa nie kryje przed nią żadnych tajemnic.

Aleksandra swobodnie posługuje się językiem angielskim i niemieckim, jest w trakcie nauki języka rosyjskiego.

Witold Węgiełek Ukończył liceum plastyczne im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektura Wnętrz oraz na Fachhochschule Trier (politechnika w Trewirze - Niemcy). Dyplom magisterski obronił w roku 2004 w pracowni projektowania mebli.

Od 15 lat wykonuje projektowanie wnętrz prywatnych i biurowych. Specjalizuje się w prowadzeniu projektów i inwestycji poza Warszawą oraz w zakresie obsługi klientów biznesowych. Zajmuje się także przygotowywaniem kosztorysów inwestorskich. Uczestniczył w licznych konferencjach i szkoleniach związanych z branżą wnętrzarską.

Witold swobodnie posługuje się językiem niemieckim, zna dobrze język angielski.

Zapraszamy na naszego Bloga!

Referencje

Marta i Adrian K.


Gdy postanowiliśmy z mężem znaleźć miejsce w Warszawie, które stanie się naszym prawdziwym domem wiedzieliśmy, że musi być ono szczególne. Pełne uroku, subtelnej elegancji, przestronne i z dobrą energią. Dlatego wybraliśmy zieloną część Mokotowa, otoczoną zabytkami i w sercu pięknego parku. Chcieliśmy czuć się w naszym mieszkaniu jak w oazie spokoju, w której wraz z dziećmi spędzamy czas, otoczeni tym co kochamy. Do współpracy przy zaprojektowaniu wnętrza zaprosiliśmy wspaniałą architekt - Aleksandrę Dębińską - Węgiełek. Jest osobą o wyjątkowych cechach, z których najważniejsze to umiejętność słuchania, rozumienia i wyczucia potrzeb klienta oraz stylu. Z nikim nie pracowało mi się tak wspaniale przy najdrobniejszych szczegółach mojego mieszkania, przy pięknych detalach, subtelnych wzorach. Nadała naszemu mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Wiedziała, jak ważne jest dla nas poczucie stylu i elegancji. Potrafiła doskonale połączyć współczesne wzornictwo z antykami, stanowiącymi historie naszych rodzin, tak ważną w życiu codziennym. Jeszcze nigdy współpraca z żadnym architektem nie była dla mnie tak miłą i udaną wyprawą.

Agnieszka i Maciej W.


Biuro Projektowe Węgiełek prowadziło prace projektowe oraz nadzór nad naszą inwestycją polegającą na zaprojektowaniu, przebudowie oraz wykończeniu 150-metrowego apartamentu. Współpraca na etapie projektowania przebiegała modelowo, a projektant - Witold Węgiełek - wypracował idealny kompromis pomiędzy wizją artystyczną, potrzebami zleceniodawców oraz ekonomicznością proponowanych rozwiązań. Oryginalne i nowatorskie rozwiązania zostały połączone z klasyczną stylistyką wnętrza. Projektantowi udało się znaleźć idealną harmonię w projektach pokoi dziecięcych, biorąc pod uwagę dziecięce pasje a równocześnie ergonomiczność pomieszczeń. Projektant ze szczególną dbałością podszedł do koncepcji sypialni rodziców połączonej z kompaktową lecz bardzo przytulną łazienką, uzyskując efekt spokojnego oddzielenia pokoju rodziców od reszty domu. Po 2 latach codziennego funkcjonowania w naszym apartamencie, całą rodziną przyznajemy, iż trudno było lepiej zaprojektować nasz rodzinny dom. Na zakończenie nie sposób pominąć elementu uciążliwego nadzoru nad różnymi ekipami, który w pewnych momentach prowadził do koordynacji kilkunastu osób na terenie apartamentu. I co najważniejsze uzgodniony finalny termin został dotrzymany!

Bartłomiej i Marta C.


Projekt super, wykonanie idealnie odwzorowało wizualizacje. Profesjonalizm w każdym wydaniu. Same pozytywy. Efekt końcowy dokładnie taki jak chcieliśmy.

Ania G. i Chrystian N.


Witka i Olę poznaliśmy przez znajomych, którym wcześniej urządzali mieszkanie i którzy polecili ich z czystym sumieniem. Nasze świeżo co kupione 118 metrowe mieszkanie wymagało wrzucenia granatu, doprowadzenia do stanu deweloperskiego i zaprojektowania wszystkiego od nowa. I tak też się stało. Pomysłów na rewolucję było wiele, ale projektanci skutecznie eliminowali takie, z których i tak byśmy byli niezadowoleni, a podtrzymywali lub podsuwali te, które według nich miały rację bytu. Powoli coraz bardziej się docieraliśmy i zaczeliśmy dochodzić do wspólnej koncepcji. Po obejrzeniu pierwszych 'wizek' stwierdziliśmy, że to jest to. Do tej pory jesteśmy pod wrażeniem jakości wizualizacji, kilka osób, którym je pokazaliśmy myślało, że to prawdziwe zdjęcia. Cieszy jak przychodzą do nas nowi znajomi i czasami usłyszymy, że jeszcze nie widzieli ładniejszego mieszkania. Obecnie został nam jeden pokój dla dziecka do zaprojektowania i na pewno skorzystamy z usług Witka i Oli

Julita i Kuba M.


Pracowaliśmy z Aleksandrą Dębińską-Węgiełek nad projektem naszego pierwszego wspólnego mieszkania na warszawskim Muranowie. Ola pracowała z nami od początku do końca projektu, od fazy koncepcyjnej do wykonawczej. Byliśmy bardzo zadowoleni zarówno ze współpracy z Olą, jak i z uzyskanego efektu. Ola wkładała mnóstwo zaangażowania w to, żeby poznać i zrozumieć nasze potrzeby, i stworzyć projekt, który będzie idealnie nam odpowiadał (co momentami nie było łatwym zadaniem). W mojej ocenie Ola jako projektantka łączy w sobie unikalne cechy - wysmakowany zmysł artystyczny, przy jednoczesnym zmyśle praktycznym oraz świetnej znajomości kwestii technicznych. Jest uważna i szczegółowa, a przy tym bardzo wizjonerska. W rezultacie, zaprojektowane przez nią wnętrza się nie tylko piękne, ale również i bardzo funkcjonalne. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech Oli jako projektantki jest doskonałe wyczucie kwestii kolorystyki oraz świetne wyczucie materiałów i tkanin i tego, jak współgrają ze sobą oraz z całym wnętrzem, wręcz go "tworzą". Wnętrza projektowane przez Olę są zarówno eleganckie i stylowe, jak i przyjazne dla użytkownika, oraz uniwersalne - nie nudzą się. Mimo upływu kilku lat, oraz tego, że przybyło nam troje dzieci, uwielbiamy mieszkać w mieszkaniu, które dla nas stworzyła. Współpracę z Olą wspominamy jako bardzo przyjemne doświadczenie, które bardzo chętnie powtórzymy by okazji projektowania kolejnego mieszkania.

Jadzia i Jarek S.


Nie współpracując wcześniej z pracownią architektów można nie zdawać sobie sprawy ile zaangażowania, czasu, wiedzy i doświadczenia potrzeba, by urządzić apartament, który nie tylko będzie codzienną oazą spokoju ale także zachwyci detalami tworząc idealne połączenie funkcjonalności i designu. Współpraca z Panem Witkiem od projektu po nadzór nad wykonaniem układała się wzorowo. Nie do przecenienia jest ilość czasu jaką poświęcił nam przy wyborze nawet najmniejszych drobiazgów do mieszkania czuwając nad tym, by wszystkie elementy wpisywały się w wybrany styl. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, i bardzo szczęśliwi, że udało nam się trafić na tak fantastycznych architektów. Naocznie zobaczyliśmy jak wygląda profesjonalizm na najwyższym poziomie. Jeżeli w przyszłości będziemy jeszcze mieli okazję do urządzania kolejnych wnętrz to na pewno ze Studiem Projektowym Węgiełek.

Barbara G.


Panią Aleksandrę i Witolda Węgiełków mogę polecić każdemu dla kogo jest ważne piękne i niepowtarzalne wnętrze, którego projekt powstaje przy bardzo dobrej współpracy i z uwzględnieniem miejsca, oczekiwań i potrzeb jego mieszkańców.

Państwo Węgiełek zaprojektowali nam wnętrze 3-poziomowego domu poczynając od opracowania koncepcji i wizualizacji wnętrz, poprzez projekty wykonawcze obejmujące wykonanie wszystkich prac budowlanych, stolarskich, ślusarskich ale również rozplanowanie instalacji elektrycznych, hydraulicznych teletechnicznych, nagłośnienia, rekuperacji czy odkurzacza centralnego, poprzez pełnienie nadzoru autorskiego nad poszczególnymi etapami prac oraz doradztwo przy wyborze wszelkich materiałów i dodatków. Nieoceniona okazała się również pomoc w zakresie polecenie wykonawców, z usług których skorzystaliśmy, m.in. z usług stolarskich, kamieniarskich, parkieciarskich czy ślusarskich.

Na niezwykłą uwagę zasługuje wiedza Państwa Węgiełek w zakresie różnorodnych materiałów wnętrzarskich, umiejętności łączenia tych materiałów np. połączenie drewna, metalu i tkaniny czy zmysł kolorystyczny. Przy projektowaniu uwzględnione zostały nasze preferencje i pomysły na niektóre rozwiązania z tym ważnym elementem, że zostały w sposób niezwykle umiejętny połączone z całością czy idealnie wkomponowane w projektowane pomieszczenie czy konkretny mebel, co świadczy o pełnym profesjonalizmie i jednocześnie indywidualnym podejściu.

W pełni polegałam na doświadczeniu i profesjonalizmie obydwojga projektantów, których rady ( co do których czasami nie byłam w pełni przekonana) okazywały się w efekcie końcowym "strzałem w dziesiątkę". Państwo Węgiełek z ogromną cierpliwością wyszukiwali i wspierali mnie w wyborze wielu materiałów wnętrzarskich i dodatków. Usługi oferowane przez Pracownię Państwa Węgiełek są na najwyższym poziomie i w pełni je polecam !!!