Wyrafinowany salon w stylu modernistycznym

Chłodna elegancja nowoczesnej sali klubowej
23 maja 2019
Łazienka która trafi nie tylko w dziecięce gusta
27 maja 2019

Projektanci wnętrz ze Studia Węgiełek wykonali projekt tego modernistycznego salonu dla apartamentu Biały Kamień w Warszawie.

Za inspirację posłużyła projektantom sztuka wnętrzarska przedstawiciela modernizmu Frank’a Lloyd’a Wright’a, dzięki czemu we wnętrzu jest dużo linearności oraz surowej geometrii.

W salonie dominują drewniane materiały, a wśród kolorów różne odcienie brązu – od ciemnego do beżu. Posadzka ułożona jest w jodełkę francuską parkietem z ciemnego dębu Merapi, olejowanego na mat wyprodukowanego przez firmę Wiśniewski.

Ciekawostką jest, że w zabudowie wokół telewizora ukryte są sprzęty kuchenne, takie jak płyta grzewcza, zlew, zmywarka, lodówka i kosz.

Na tle ciemnej kolorystyki drewna pięknie widoczny jest wypoczynek, który składa się z kremowego narożnika Minotti Andersen, obracanych beżowych foteli Minotti Portofino oraz jasnoszarego, mozaikowego dywanu.

Elegancji dodaje wnętrzu rzeźbiony dzięki zastosowaniu gzymsów sufit. Sufit jest podwieszany, a nad nim ukryte są nawiewy wentylacyjne, oświetlenia LED oraz mechanizm sterujący zasłonami i firanami. Po bokach schowane są w suficie dwa plafony z kratownicą. Pośrodku sufitu zamontowane są dwa wieloramienne żyrandole.

Więcej intrygujących projektów wnętrz znajdziecie na stronie internetowej https://wegielek.com.pl.